Zrzut ekranu w Windows 10 – jak go zrobić?

Nowy Windows jeszcze jakiś czas będzie sprawiał swoim użytkownikom niespodzianki, ponieważ oferuje zdecydowanie inne rozwiązania, które znamy z poprzednich wersji Windowsa. Nowy produkt Microsoftu oferuje różnorodne możliwości zrobienia zrzutu ekranu, dlatego poniżej dzielimy się najlepszymi sposobami na jego szybkie uzyskanie – zdalna pomoc informatyczna będzie skuteczniejsza niż przekopywanie Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie.

Kilka sposobów na zrzut ekanu

Pierwszy ze sposobów jest najbardziej oczywistym na świecie – wystarczy wcisnąć standardowy klawisz PrntScr, a kopia trafia do systemowego schowka, z którego możemy go wkleić do dowolnego programu graficznego, choćby systemowego. Jeśli korzystamy z proponowanej przez Microsoft opcji OneDrive, skopiowany przez nas zrzut może trafić bezpośrednio do chmury. Kolejnym sposobem, równie prostym i skutecznym, jest wciśnięcie kombinacji dwóch klawiszy: Windows + PrntScr – obraz automatycznie jest zapisywany w folderze Obrazy/Zrzuty ekranu w formacie .PNG.

Bardziej zaawansowane metody

Windows 10 oferuje również kilka innych, nieco bardziej zaawansowanych sposobów na zrobienie zrzutu ekranu. Po wciśnięciu kombinacji klawisza Alt oraz PrntSCr zapisana zostanie w schowku jedynie zawartość okna pozostającego aktywnym w chwili wciśnięcia klawiszy. Zrzuty mogą być również szybko udostępnione po wciśnięciu klawisza Windows oraz H – ukaże się nam lista serwisów i usług, w których może znaleźć się wykonany przez nas zrzut.

2 thoughts on “Zrzut ekranu w Windows 10 – jak go zrobić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *