Konfigurowanie środowiska BIOS – jak zrobić to dobrze?

BIOS jest dla większości standardowych użytkowników komputerów miejscem, do którego pod żadnym pozorem się nie zagląda, ponieważ jest miejscem pełnym tajemnic i niezrozumiałych komend oraz poleceń. Jednak prawidłowe ustawienie systemu BIOS jest podstawą poprawnej oraz wydajnej pracy każdego komputera. To również najlepszy sposób na to, by naprawa komputerów  nie była zbyt często potrzebna.

Jak dostać się do systemu?

W zasadzie każdy producent inaczej traktuje środowisko BIOS i inaczej rozmieszcza w nim poszczególne opcje oraz funkcje, jednak zawsze warto znać to środowisko swojego komputera, aby jego praca była jak najbardziej zoptymalizowana. W przypadku pyty Gigabyte GA-P55A-UD6 o rozbudowanym, parzystym BIOS-ie, do systemu można dostać się po naciśnięciu podczas wyświetlania komunikatów powitalnych klawisza DEL. Jest to najczęściej występująca opcja, chociaż zdarzają się płyty z wejściem za pomocą klawisza F1, F2, albo F10.

Co zrobić dalej?

Dzisiaj w systemach BIOS wszystko jest dokładnie opisane oraz skatalogowane, aby znalezienie odpowiednich zakładek i ułożenie całego planu nie zajęło zbyt dużo czasu. Wszystko jest dokładnie opisane, wystarczy więc uważne czytanie i postępowanie zgodnie z poleceniami i komunikatami. Jeśli jednak takie konfiguracje nie są dla nas, warto skorzystać z pomocy – serwis komputerowy powinien pomóc odpowiednio skonfigurować to środowisko, aby praca komputera była możliwie jak najlepsza.

2 thoughts on “Konfigurowanie środowiska BIOS – jak zrobić to dobrze?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *