Jak radzić sobie ze zbyt dużą ilością zainstalowanych aplikacji?

Wielu z nas zdarza się korzystanie z dziesiątków, a niektórym nawet z setek różnorodnych programów i aplikacji – nie każdy jednak pamięta, że każda aplikacja pozostawia w systemie jakiś ślad – nawet po odinstalowaniu. Często wraz z nią pojawiają się również inne, niekoniecznie chciane pliki, które w następnej kolejności zaśmiecają nasze rejestry, a przez to automatycznie spowolniają pracę komputera czy telefonu. Efektem takich działań najczęściej jest pomoc informatyczna.

W jaki sposób korzystać z aplikacji?

Instalowanie wielu aplikacji zawsze pozostawia ślad i może powodować problemy z komputerem i sprawnością jego reakcji – każdy, nawet najlepiej napisany program, posiada jakieś błędy, które prędzej czy później będą miały wpływ na nasz system. Jeśli programy, które instalujemy, są nam potrzebne do codziennej pracy, powinniśmy pamiętać o ich częstym aktualizowaniu do najnowszej wersji wydanej przez producenta – każda kolejna posiada poprawione błędy. Jeśli z jakiś aplikacji nie musimy korzystać, usuńmy je, żeby nie zajmowały miejsca na dysku ani uwagi komputera, kiedy nie jest to konieczne. Pamiętajmy również o częstym czyszczeniu rejestru w celu poprawienia sprawności komputera.

Jeśli sobie nie radzimy

Nie każdy z nas posiada odpowiednią wiedzę czy doświadczenie w zajmowaniu się i dbaniu o swój komputer. Na szczęście dzisiaj każdy dobry serwis komputerowy  oferuje również zdalną pomoc, więc w przypadku awarii spowodowanej przeładowaniem błędów po zainstalowanych aplikacjach, pomoc może przyjść szybciej niż byśmy się tego spodziewali.

2 thoughts on “Jak radzić sobie ze zbyt dużą ilością zainstalowanych aplikacji?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *