Czy da się sprawdzić, jaka jest prędkość Internetu?

Korzystanie z Internetu jest dla każdego dzisiaj bardzo ważnym elementem – wielu z nas wykorzystuje go w codziennej pracy, czasem nawet w domu, przy dokańczaniu ważnych projektów dla kluczowych kontrahentów. Czasem jednak wydaje się nam, że nasz Internet niemiłosiernie zwalnia, a prędkość niekoniecznie zgadza się z zapisem na umowie o świadczeniu usług internetowych. Jak można sprawdzić, jaka jest prędkość łącza, czy to wina komputera i jak ominąć serwis komputerowy

Najprostsze metody zawsze są najlepsze

Przede wszystkim zawsze warto mieć na uwadze, że w Polsce faktyczna prędkość Internetu zawsze jest mniejsza i wnosi około 80% tego, co jest obiecywane. Prędkość mogą sprawdzić różne narzędzia o zbliżonej zasadzie działania. Przed przystąpieniem do testu konieczne jest powyłączanie wszystkich otwartych i używanych aplikacji i jeżeli istnieje taka możliwość, podłącz komputer bezpośrednio do modemu – to zwiększy wiarygodność pomiaru. Przy korzystaniu z Wi-Fi trzeba pamiętać, aby w chwili robienia testu żadne inne urządzenie z niego nie korzystało. Dobrze jest również wyłączyć wszystkie automatyczne aktualizacje systemowe. Test powinien zostać przeprowadzony najlepiej kilka razy – w kilkunastominutowych odstępach dla zdobycia pewności w kwestii osiągniętych wyników.

Jeśli nie możemy sobie poradzić

Nie dla każdego taka nawet niewielka operacja na komputerze będzie prostym zadaniem, dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu coś takiego, jak sprawdzona pomoc informatyczna , która wszystkim się zajmie i dzięki której będziemy mieć pewność, że pomiary wykonane są prawidłowo, wyniki są rzetelne i że nie został pominięty żaden ważny aspekt.

2 thoughts on “Czy da się sprawdzić, jaka jest prędkość Internetu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *